Kudy vede cesta ke štěstí?

Přej si, poděkuj, buď vděčný/á.

A přesně tudy a takto vás zápisník vděčnosti povede ke štěstí. Naučí vás myslet pozitivně, dívat se na věci z té lepší stránky a vyhledávat jen to dobré. Pomůže vám pochopit, že štěstí je k mání pro každého. Zadarmo a v kteroukoli dobu. Stačí jen chtít a naučit se jej přijímat.


Zápisník obsahuje 50 předtištěných stran. Níže uvidíte, jak jednotlivé strany vypadají,  dočtete se, jak se zápisníkem pracovat a na jakém principu funguje,  

Pokud vás zajímají informace o ceně a způsobu objednání, čtěte až do konce. Přání

Tento týden začíná nedělí.

Pohodlně se usaďte nebo si lehněte, zavřete na chvíli oči a přemýšlejte o tom, co všechno vás naplňuje, dělá šťastnými a přináší příjemný pocit.

Bohužel jsem přesvědčená, že za skoro každou pěknou vzpomínkou, kterou ze své paměti vylovíte, vykoukne jakési "ale". Jedna malinkatá věc, která vám nedovolí, abyste dosáhli úplného štěstí,  A nemusí to být ani věc hmatatelná. Třeba je to pocit nebo čas? Co je to?  Chvíli se na tu věc soustřeďte a přejte si ji mít.

Zapište si to do první kolonky v zápisníku.

Nezapomeňte, že se snažíte si tuto věc přitáhnout do svého života, proto buďte ve vztahu k ní pozitivní. Napište si např.: "Přeji si, abych byl zdravý." Namísto "Přeji si, abych nebyl nemocný."

Buďte konkrétní. Přesvědčte se o tom, že tohle je váš cíl. Tohle chcete a jednou to budete mít. Myslete na to a připomínejte si to každý den. A je-li třeba, zapisujte si to stejné přání do prvního políčka opakovaně po dobu několika týdnů.Od pondělí do pátku

Zapište si to a upřímně za to poděkujte.

Následujících pět řádků je určeno pro poděkování za situace, události, pocity či věci, co vás během těchto dnů potkají.

Přijdou dny, kdy se nebudete umět rozhodnout, za co poděkovat. Jedna dobrá zpráva střídá druhou, máte skvělou náladu a všechno klape jako hodinky. Poděkujte za to.

Pak se ale taky najdou dny, kdy je všechno na ruby a vy už po zazvonění budíku víte, že uděláte nejlíp, když ani nebudete vylézat z postele.

Tak a za co teď poděkovat? Tady je pár příkladů toho, že nás vždycky  obkolopuje spousta pozitivních věcí, aniž bychom si je uvědomovali, neboť jsme je dávno přijali za samozřejmost. Například teplá postel, jídlo, práce, díky níž máme peníze pro své potěšení, kamarádi a rodina, dobré zdraví.

Poděkujte za naději, která zbyla. Za vzpomínky a za možnosti, které se nabízejí.Vděčnost

Poslední kolonka náleží vděčnosti.

Mnoho z vás by nejspíš dokázalo vyjmenovat a zapsat desítky věcí na jediný řádek. Jiným to zase může připadat složité, nebo dokonce nemožné.

Proto jsem tento řádek nechala natisknout na konci každé stránky jako shrnutí celého týdne.

V sobotu si tedy můžete zrekapitulovat všchno, co jste během posledních sedmi dnů prožili. Co pozitivního vás potkalo a zda jste blíž k přání, které jste si v neděli zvolili za cíl. Bude tak pro vás jednodušší uvědomit si, že opravdu každý den se stalo něco příjemného - pozitivního.

Na řádek vděčnosti si tedy můžete zapsat, co dobrého vám přinesl celý uplynulý týden. Ať už jsou to věci, které vás potěšily, pocity, které máte, situace, které se udály, nebo vzpomínky, které vám zůstaly. Můžete být také vděční za den, který pro vás byl něčím obohacující i za člověka, který vám stal po boku. Můžete být vděční pro to, co jste se naučili, za to, co jste si uvědomili, co jste pochopili a z čeho jste si vzali ponaučení.


Princip

Vděk je pečeť na obálce s dobrým poselstvím. 

Představte si, že na kus listu napíšete krátký dopis o tom, jak se máte dobře a jak jste šťastní. Několikrát si jej po sobě přečtete a budete z něj mít radost, protože víte, že se týká vás. Složíte jej do obálky, horkým voskem jej zapečetíte a tím tak potvrdíte, že je připravený k odeslání. Odnesete ho na poštu bez adresy příjemce.  Za pár dní vám přijde obálka zpátky domů. Ve chvíli, kdy poznáte svou pečeť a vzpomente si, co se v obálce skrývá, se znovu dostaví pocit štěstí a radosti, který jste při psaní dopisu cítili. Jistě si ho rádi přečtete znovu a třeba i několikrát.

Teď si jen pro představu zkuste napsat dopis o tom, jak špatný život máte. Jak se vám nic nedaří a nic nejde podle vašich plánů. Na takový dopis je možná i škoda plýtvat časem, přesto se rozhodnete zabalit jej do obálky a poslat poštou. Co myslíte, udělá vám radost, až se vám o pár dní později zase vrátí? Jak se budete cítit? Přečtete si ho znovu nebo ho rovnou roztrhnete napůl a hodíte do koše?

Využijte tento zápisník jako dopisní papír. 

Myslete pozitivně, děkujte, věřte a radujte se z výsledku.